Na skok do ráje - 1. Kapitola

29. dubna 2013 v 14:23 | Lerry Wirian |  Na skok do ráje
Dokázala jsem to! :D Konečně jsem napsala Na skok do ráje... Nevím co bych vám k tomu ještě řekla doufám, že se vám bude líbit ikdyž je kraťoučká.:)
Lerry;)


I.
Naše oči se letmo střetly. Nejdřív jsem se bála se ohlídnout, pak jsem si ale uvědomila, že mě předstihl. Jde vedle mě a chytá mě za ruku. Začala jsem se bát, že uslyší můj nepravidelný, hlasitý tlukot srdce, že se zachovám nějak trapně, nebo něco hloupě plácnu. Očima jsem těkala z našich propletených prstů do jeho hlubokých čokoládových očí z části zakrytých blonďatými vlasy, které každou chvíli odhazoval z čela trhavým pohybem hlavy. Jako zhypnotizovaná jeho pohledem jsem si ani nevšimla, že nebýt toho, jak mě Chris odtáhl stranou, narazila bych do holky, která mě nadevše nedokáže snést. Teď se ale usmívala a odvážím se říct, že i přes její obvykle drsný, neústupný vzhled působil mile. Chrisova společnost kolem mě vytváří průhledný štít, jenž mě chrání před vším zlem, nebo teď nic zlého neexistuje.
"Ahoj." řekl konečně.
"Ahoj." začala jsem povytahovat koutky úst do šíleného úsměvu.
"Ahoj." zopakoval, jakoby si oddychl.
"Ahoj." stihla jsem opáčit, než jsem vybuchla smíchy.
"Jak se máš?" řekl a nasadil okouzlující úsměv.
"Hm, dobře." odpověděla jsem s pokusem o ironický a lhostejný výraz. Co ty?" zeptala jsem se potom. Jeho odpovědí mi byl něžný polibek na tvář a laškovně povytáhlé obočí.
Ale proč? Nevím, co by mi odpověděl. V tu chvíli jsem si uvědomila, že toho kluka, který kolem mě teď prochází, neznám. Nevím o něm vůbec nic a přitom jsem zamilovaná?
Z mého přemýšlení nad scénkou, která se bohužel odehrála jen v mé hlavě, mě vyrušila Ellea. Přátelský výraz už jí z tváře zmizel a nahradil ho nenávistný, jaký vídám každý den. Blonďaté vlasy měla natupírované do zuřivého účesu, šedé oči zahalovala clona hustých černých řas a to všechno bylo podtržené hrubou linkou, která celé oči dokonale lemovala.
"Čau zrzko!" řekla ostře, že bych jí přirovnala k řetězové pile, jinak vcelku jemným zvučným hlasem. Vzala pramen mých vlasů a zatáhla za něj. Vyjekla jsem bolestí, sledujíc jak hrst rudých vlasů Ellea pouští k zemi. Kolem zrovna prošel Chris spolu s partou "bodyguardů" a namířil si to přímo k nám. Jane - jedna ze skupiny mých sokyň, pohodila dlouhými hnědými vlasy a usmála se. Chvíli se bavili, asi o tom, že spolu někam v pátek večer vyrazí, zatímco jsem se doplazila do metr vzdáleného kouta a modlila se, ať si mě nevšimnou. Nikdo z kluků se na mě nepodíval, oddechla jsem si, ale nespouštěla jsem oči z Chrise. Mezitím jsem se stihla zvednout, ale v té chvíli mě Jane s Wendy shodily zpátky.
"Neztrapňuj se ještě víc, víš, že když něco kecneš budou to vědět všichni! Ubožáčku, ani mluvit s ním nedokážeš!"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Na blog se vztahují autorská práva! Kopírujte prosím pouze s naším souhlasem!