První recenze :33

9. září 2013 v 15:33 | Lawren Wirian |  Recenze
Ohayou!! Je mi moc líto, že jsem se vám o prazdninách nevěnovala a hodlám to teď pořádně napravit.. ;)
Rozhodla jsem se taky, že napíšu pár recenzí. Začnu s knihou Divergence - poutajícím sci-fi, které napsala úžasná Veronica Roth... Tak tady je:))


NÁZEV: Divergence

AUTORKA: Veronica Roth

Divergence

O ČEM KNIHA JE? Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí - upřímnost, odevzdanost, neohroženost, mírumilovnost a sečtělost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, ve které frakci budou po zbytek života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.
Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje... ale také ji zničit.

MOJE HODNOCENÍ: Kniha mě chytila od okamžiku, kdy jsem si přečetla o čem je. Je akční a lehce romantická. Každá postava má v sobě dobro i zlo, proto působí poutavě. Příběh je velice nápaditý a promyšlený. Ze začátku mě kniha trochu nudila, protože tam by samý popis a žádné dialogy, když se ale příběh rozproudil, nemohla jsem se odtrhnout.
Doporučuji všem čtenářům, kterým se líbí myšlenka dystopie. Ode mě získává 9/10 bodů.

Doufám, že s recenzemi budete spokojení, brzy se tady určitě zase nějaká objeví.
Děkuji za přečtění:)
Lawren Wirian
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Na blog se vztahují autorská práva! Kopírujte prosím pouze s naším souhlasem!