Soutěž - "Setkání s literární postavou"

15. září 2013 v 14:25 | Lawren Wirian |  Do soutěží
Rozhodla jsem se zkusit štěstí a přihlásit se... Kupodivu mi nedalo žádnou práci se vlézt do 1800 znaků..:D Mám radši krátké povídky, takže mi to vyhovuje.:) Snad se povídka bude líbit..;)
Lawren Wirian

Kniha: Hunger games
Postava: Gale (Hurikán)
Slova: 277
Znaky s mezerami: 1524


Někdo mě zezadu chytil za paži, byl to pevný stisk - až moc pevný. Cítila jsem teplo jeho dlaně a na zádech mě hřál jeho horký dech. Ucukla jsem sebou, ale neotočila se. Stisk trochu povolil a já zpomalila krok. Viděla jsem, jak se nade mnou vznášejí obláčky páry, které nepravidelně vycházely z jeho úst. Přidal do kroku, aby mohl jít vedle mě, chytil mě za ruku a propletl si se mnou prsty. Otočila jsem se k němu čelem a zahleděla se do temně hlubokých šedých očí.
"Hurikáne..."
Přerušil mě něžným polibkem, rukou mě hladil na zádech a já mu pročesávala tmavé vlasy. Potom jsem odtáhla hlavu, ale tělem jsem se k němu dál tiskla. Sklopila jsem zrak, po tváři si začaly razit cestu slané slzy. Vzal mě za bradu a já se mu znovu podívala do očí.
"Neměj strach, zase brzy přijdu." Na vteřinu jsem na jeho tváři spatřila uličnický úsměv, ale záhy zmizel pod kamennou tváří. Je tak krásný. Přivřela jsem víčka a kousla se do rtu, abych se nad ním přestala rozplývat.
Chytil mou hlavu do dlaní a chvíli jsme tak mlčky stáli. Těch pár vteřin mi přišlo jako věčnost. Potom mi věnoval krátký polibek na čelo, zastrčil neposlušný pramínek vlasů, který mi padal do očí, za ucho a odešel. Odešel zpátky do své dimenze a já zůstala sama v té své.
Začalo zvolna pršet, ale já se nešla schovat, jen jsem tam stála a čekala, až ho znovu uvidím.
***
Zavřela jsem knížku a položila ji na poličku nad hlavou. Zhasla jsem světlo a přetáhla si přikrývku přes hlavu. Brzy přijdu. S těmito slovy v mysli jsem se ponořila do bezesného klidného spánku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | Web | 15. září 2013 v 15:29 | Reagovat

Tuhle knihu znám....Moc se mi líbila...ze začátku jsem měla raději Hurikána,ale pak se projivil jako  pitomec a v pár věcech mě dost naštval...Ale vážně krásně jsi to napsala....D

2 lucky-kat lucky-kat | Web | 15. září 2013 v 15:39 | Reagovat

[1]: Ano, já Hunger games miluju - fakt patří k nejlepším, co jsem četla a Hurikán je pohledný a zdál se mi i celkem hodný, máš pravdu, že časem se pořadně vybarvil. Možná bych si i líp rozuměla s Peetou, ale nechtěla jsem ho Katniss přebrat:D Jinak moc děkuji vážím si toho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Na blog se vztahují autorská práva! Kopírujte prosím pouze s naším souhlasem!