I Love Him - 3 Zápis

14. října 2013 v 14:13 | Cathrin Nira |  I Love Him
16. 9. 2013
Život je někdy taková mrcha, že ani nevíte, kde se to v něm bere. Ale jindy je to nejlepší kamarád a vám hraje do karet. A na třetí se nic neděje, nejsme ani smutní ani šťastní, ale tyhle chvíle jsou nejhorší. Nudíte se a nevíte co s roupama. Ani nevíte, jestli je tohle dobře to špatně vidíte všechno příliš neutrálně. Jde to, ovšem když máte na nose ty brýle v odporně syté růžové a ještě ke všemu s těma velkýma kruhovýma obroučkami, aby vám zabraly celý obličej? U mě nejspíš ne. Mě už se ta zamilovanost protiví, jednou jste nahoře podruhé dole. Jenže když si nedáte pozor, začnou se o vás roznášet drby, které nejsou pravdivé, ale přitom ovlivní nejen vás, ale i osobu, do které jste zamilovaní.


"Ty dva dny utekly hrozně rychle, už jen tři a jedem domů!" Cass padne na postel a rozřechtá se na celé kolo. Ostatní holky co jsou s námi na pokoji, po ní hodí nevraživé pohledy a ona je jako vždy zcela ignoruje a tlemí se dál.
"Jo to mi je momentálně fuk, za pár minut začíná dole pařba a já nemám nic na sebe!" Arlene vyhazuje všechny věci ze svého kufru. Jedny tepláky dopadnou Cass na hlavu a ona se vezme mezi dva prsty a posadí se.
"No pokud v tomhle budeš pokračovat, tak vážně nebudeš mít co na sebe." Pustí Cass tepláky vedle sebe a koketně zahýbá obočím.
Mám co dělat, abych se nesvalila smíchy k zemi. Nett vedle mě se svalí na zem a má co dělat, aby zastavila neustálý smích.
"Velice vtipné, ale ty by ses taky měla chystat, protože tam bude Nick." Popíchne ji a já vidím, jak ostatní holky nastražily uši. Po celém pokoji se rozhostí napjaté ticho a Cass celá zrudne.
"Jsi blbá? Co ti hrabe? Tohle se nikdy nemělo dostat na veřejnost." Zašeptá naštvaně Cass a Arlene ví, jak moc to přehnala.
"Promiň." Zamumlá Arlene potichu.
"Jo. Máš pravdu, měla bych se chystat." Rusovlasé kámošce se vrátí dobrá nálada a hned začne poskakovat po pokoji. I Nettie se začne chystat, jen já si sednu a pozoruji je.
Arlene si vezme mini riflové kraťásky a k tomu výrazné světle zelené tílko s výstřihem do V. Na krku se jí houpe její oblíbený řetízek a do uší si vezme mini náušničky v barvě trička.
Cass se vyparádí dlouhými, tmavě fialovými náušnicemi v podobě peří, šeříkovým tílkem přes jedno rameno, růží na zápěstí a upnutými černými legínami.
Nett si dala do blonďatých vlasů modrou kytku, světle modré tílko se vázáním za krkem a volnou, tylovou, bílou sukni nad kolena.
Všechny tři se otočí na mě a ušklíbnou se.
"Co je?" zeptám se vyděšena, tohle nebude dobré.
"Ty ještě nejsi?" Arlene se zazubí.
"Já nejdu." Vysvětlím jednoduše. Ostatní holky z naší třídy už jsou dávno dole, takže se můžeme normálně bavit.
"To nemyslíš vážně?" Nett se zdá být šokovaná a zírá na mě jako na pytel blech.
"Tak to ani náhodou vstávej." Cass mě zvedne rychleji, než se stačím něčeho chytit a všechny tři mě táhnou ke skříni, kde mám věci.
"Takže co tu máme?" Arlene postupně prohledává moje věci.
"Ne, ne, ne, ne to se ti nehodí k pleti." Znuděně se posadím, už vím, proč jsem tam nechtěla.
"Najdi tam něco bílého až tyrkysového nebo růžového." Poradí jí Nett a jde jí pomoct.
Obě kamarádky zpřeházejí všechny věci a nakonec se rozhodnou. Vytáhnou bílou sukni, která je do půlky stehen a tmavě tyrkysové tílko bez ramínek, jen s provázky přes rameno na levé straně. K tomu mi dají dlouhé tyrkysové náušnice s tyrkysovými kuličkami na konci.
Jsem proti celému outfitu a ani nevím, jak se jim to povedlo, ale mám ho na sobě. Jdeme dolů a já mám co dělat, abych se na to celé nevykašlala.
V jídelně jsou odsunuté stoly a všude blikají barevné světýlka.
"A co jako teď?" řeknu se sarkastickým nádechem. Na parketě teda moc lidí není, všichni trapně stojí u stolů a dělají všechno možné jen ne tančit.
"Zase nikdo nezapočal zábavu? To už je trapné." Postěžuje si Arlene a rozhodným krokem jde ke stolu, kde hraje nudná, pomalá hudba o ničem.
"Tak jo konec nudě!" zvolá na celou místnost a vytáhne CD jen pro příležitosti takovéhle zábavy. Okamžitě se ozve hudba a hned začne panovat lepší nálada.
Samořejně se do jídelny hned vřítí učitelky, ale už nic nenadělají. Všichni začnou tancovat a já prolezu ke stolu s občerstvením, kde nejspíš budu trávit celý večer.
"Ahoj." Ozve se za mnou povědomý hlas.
"Čau." Pozdravím Victora, s ním tam jsou Mary, Tamy, Donny.
"Koukám, že se moc nezapojuješ." Tamy kývne hlavou k parketu, kde je plno lidí.
"Moc ne." Pokrčím rameny a upiju si šťávy v kelímku.
"Až budeš chtít, přijď za námi." Mrkne na mě Mary a všichni až na Vica jdou pryč.
"Ty s nimi nejdeš?" podivím se.
"A kdo by tu byl s tebou?" prohodí laškovným hlasem a musím se zasmát.
"Tak to netuším." Vysoukám ze sebe. Ještě že je tma, jinak by každý viděl, že jsem rudá jako rajče.
Minuty se táhnou, ale mi to díky Victorově společnosti utíká rychle.
"Nejdeš si zatančit." Až teď si všimnu, že hraje písnička na ploužák.
"Tak proč ne." Povzdechnu si a přijmu jeho nabízenou dlaň. Vede mě doprostřed sálu a mezitím si všimnu zvídavých pohledů. Ono totiž nejde říct, že Vic je škaredý, naopak. Vlastně se dá říct, že je dokonalý pozorný, vtipný, milý, pěkný prostě ideál.
Arlene kolem mě projde a šťouchne mě loktem. Nett, která je kousek od nás v objetí Dave, který je podle ní šílený miláček, se tomu zasměje a Cass, která si povídá u jednoho stolu s Nickem, protočí oči.
Arlene je z nás jediná, která není v žádné společnosti, čemuž se upřímně divím.
Tak dobře zakřiknu to. Kolem ní začne poletovat S a na druhé straně se tomu začnou řechtat Christopher a Lex.
Když se na ně kouknu, Chris otočí hlavu mým směrem.
Jeho zeleno/modré oči mě okamžitě uvězní. Musím zatřepat hlavou, zdálo se mi to nebo jsem v jeho očích viděla bolest?
Vic si mě přitáhne blíž k sobě a já mu položím hlavu na rameno. Najednou se ve mně vytvoří takový zmatek, chce se mi z toho brečet.
Vzpamatuju se, až Vicovi někdo zaklepe na rameno.
"Promiň brácha, ale můžu?" Chris kývne hlavou na mě a já se celá rozklepu, srdce mi buší v hrudi jako o život, až se bojím, že půjde slyšet. Cože chce?
"Jasně." Řekne odměřeně Vic a s velkou neochotou mu uhne.
Kouknu po holkách. Nett už se usmívá, ale slaběji, Cass jen zavrtí hlavou a Arlene se zamračí a propaluje Chrise pohledem. Ostatní se na nás jen zvědavě koukají.
Najednou nechci, aby šel Vic pryč, aby mě někdo před tímhle vším zachránil.
Nakonec mě Chris obejme silnými pažemi kolem pasu a já sebe přinutím dát mu ruce kolem krku. Jedna ze spolužaček, které jsou s námi na pokoji, kolem projde a zachichotá se.
Bože, to je trapné! Tak nějak zjišťuji, že nemám čím začít rozhovor, takže to je ještě trapnější.
"Copak?" kouknu na něj a uvidím jeho culící se obličej.
"Co by bylo?" zeptám se nechápavě.
"Tak jinak co s ním máš?" koukne někam dozadu, kde se spolu baví Victor, Tamy a Mary. Jde poznat, že se to snaží říct nenuceně, ale něco jiného mi v jeho hlase neunikne.
"Já s ním nic nemám. Je to kámoš." Tohle mě donutí se zasmát.
"Nevypadá to tak." Řekne zastřeným hlasem.
"A i kdybych s ním něco měla, vadí?" vnitřně doufám, že řekne jo, ale jak ho znám, tak odpověď bude přesně opačná.
"Ne vůbec." Jak jsem si myslela.
Písnička pomalu utichá, díky!! Ale když chci jít, Chris mě chytne za ruku a přitáhne zpátky k sobě.
Koukne na něj pohledem - Co ještě?
"Ale nic promiň, jen ti to dneska sluší." Pustí mě a jde pryč. Zaraženě se za ním dívám, co to zase bylo? Proč mi dnešek připadá jako jedna velká šílenost.
Potom stojím hodnou chvíli u stolu s Tamy, která mi poví všechno nové. Hrozně ukecané dítě.
"Tak a dost všichni spát!!!" ozve se nakvašený hlas naší třídní učitelky a všichni zdrhají do pokojů, aby to od ní neschytali. Řekněme, že je to opravdová megera a vydržet s ní v jedné místnosti je o život, obzvlášť když je naštvaná.
S Arlene, Nett a Cass se potkám u schodů a všechny vypadají zamyšleně, když mě uvidí, v obličejích se jim objeví něco nerozluštitelného.
"Scarlet?" Nett vypadá, že je mi je jí hrozně líto.
"Co se děje?" zeptám se nejistě.
"Krávy, které pouští vymyšlené drby, to se děje." Řekne nakvašeně Arlene.
"Co?"
"Prostě jí to řekneme." Cass se podívá na zbylé dvě kamarádky, ať nejsou tak trapné a řeknou mi co se děje.
"Nějaká namyšlená kráva z našeho pokoje vypustila drb, že se chceš vyspat s Victorem i Chrisem." Zůstanu tam stát jako opařená, nesnášela jsem, když si o mě někdo něco vymýšlel. Takže to vědí všichni, a oba si teď o mně musí určitě myslet, jaká jsem štětka.
Sklouznu podél zdi dolů, z dnešku se mi chce opravdu brečet. Místo toho naštvaně bouchnu do zdi a slzy zatlačím hluboko do koutků. Tohle je v háji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Na blog se vztahují autorská práva! Kopírujte prosím pouze s naším souhlasem!