Předmluva - Incogitabilis - Nemyslitelní

5. listopadu 2013 v 16:55 | Lawren Wirian |  Nemyslitelní

Možná jste si všimli, že jsem se taky zapojila do soutěže od Eloran Arroway, protože jsme se s Cathrin tak nějak přemluvily navzájem:D Každopádně 50 000 slov není sranda, takže zatím tak trochu pozastavuji ostatní povídky, možná sem tam něco přibyde, ale moc tomu nedávám, protože nemívám moc času... Takže vám tu zatím přidávám malou předmluvu k Nemyslitelným. (INFO ZDE)
Lawren:)

Počet slov: 527

Žijeme ve světě, kde nemáte nárok na vlastní názory, vaše myšlenky jsou nebezpečné, když nesplňují normy, budete vyhoštěni. Můžete totiž vědět jen to, co dovolí Magna vitae - to je vláda, která rozhoduje, na co budete myslet.
***


Nacházíme se v galaxii číslo sedm, na planetě Vitam - to znamená Život. Pochází to z jazyku, který vynalezli na jiné planetě, planetě Patriae - to je Země - z galaxie číslo čtrnáct. Tomu jazyku říkají myslím Latinum. Je zajímavý a v mnohém podobný naší řeči. Učí nás, že je to jediné dobré, co na Patriae vymysleli. Jinak je to hloupý svět plný hloupých lidí, nesmyslných válek a hlavně nebezpečných myšlenek. Lidé tam jsou zlí a navzájem se zabíjejí, svobodu ve většině států si udrželi jen něco přes třista let, teď již po stalení neustaly světové boje.
Od lidí z Partiae se moc neodlišujeme, až na to, že máme jen jednu rasu - všichni mají snědou pleť a světlé vlasy - na Patriae mají někteří bílou pleť a někteří černou, vyvinuli jsme se ale stejně jako oni. Také nejsme tak hloupí, neválčíme mezi sebou, jsme poslušní a nejsme lstiví a nezdvořilí, prý nemáme tak špatné vlastnosti, kromě jediné, té ze všech nejhorší - zvědavosti. Magna nám říká jen to, co nám neublíží a když jsme zvědaví, můžeme umřít. Táta mi vždy vyprávěl o lidech odsud, kteří byli zvědaví, pak se po nich slehla zem a nikdo už je nikdy nespatřil.
Zatímco my se snažíme uhlídat si myšlenky, na Patriae se věnují něčemu, co nazývají musica nebo hudba. Zní to hezky, hudbu bych ráda poznala. Nejvíc se mi ale líbí malování, vezmou si štětec a plátno - to je nějaká látka napnutá na rámu - a pak vytvářejí různé obrazce. Říká se, že to co z toho vznikne nakonec sní, ale tomu já nevěřím. Také tam mají něco jako colorum, třeba purpurovou barvu nebo modrou. Našim očím barvy nenáleží, proto je Vitam černobílá. Navíc na rozdíl od jiných planet je na ni teplo celý rok, protože se neotáčí a z každé strany je jedna z hvězd ze souhvězdí Cassiopeia, taky se dá za pár měsíců snadno obejít, takže se není kde schovat.
Často se zde vyprávějí zakázané pověsti, když jste nějakou slyšeli, musíte si dávat pozor aby jste na ně nemysleli při Discriptiu - to je Třídění, každý měsíc kontrolují naše myšlenky, když nevyhovují požadavkům, na Vitam vaše poslání okamžitě končí. Mě babička jednu pověst vyprávěla, je z dob, kdy na Vitam vše jiskřilo barvami. Lidé, kteří měli moc předtím byli vládci elementů. Obyčejní lidé ale řekli, že nesmí vládnout nikdo s neobvyklými schopnostmi, ať už nás chránili sebevíc, proto zabili všechny, kteří chtěli, aby Elementorum vládlo i nadále. Chtěli se vzdát moci za život jejich lidu, ale to vzpouřencům nestačilo. Toužili vidět, jak z nich vyprchávají poslední zbytky sil. Potom založili Magnu vitae a myslet na Elementorum zakázali. Alespoň jednou bych ale chtěla vykřičet do celé Vitam, že se zachovali jako hyeny. Zaplatila bych ošklivou smrtí. Říká se, že po nich zůstali potomci a stále žije někdo, kdo ovládá síly živlů, ale na ty máme zapovězeno myslet a nikdo už nedoufá, že žijí. Proto jsou nazýváni Incogitabilis - Nemyslitelní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Na blog se vztahují autorská práva! Kopírujte prosím pouze s naším souhlasem!