Titulky nebo dabing?

17. listopadu 2013 v 20:04 | Cathrin Nira |  Nějaké ty myšlenkové pochody
Je neděle a já mám plno volného času :D hodně divné na to že zítra máme zase pondělí, ale nevadí :D Trochu jsem odbočila, rozhodla jsem se napsat můj názor na dabing a titulky.
So... Rozhodně mám radši titulky a původní dabing. Není to tak, že našee české dabingy jsou nic moc. Ale celkově seriál nebo film vyzní nějak důvěryhodněji.
Ale půjdeme více do hloubky, osobně mám titulky radši jen u seriálů. Sama stahuji The Vampire Diaries, The Originals, Pretty Little Liar, Přátelé, Dr. House... můžu jmenovat ještě plno dalších. Můžu říct, že s českým dabingem bych nestahovala. Ráda čtu, takže mi titulky číst nedělá žádný problém. Třeba moji sestře ano a na titulky je téměř alergická.
Ale u filmu jsem spíše pro dabing, titulky bych snesla. Jenže! Číst hodinu a půl na svítící, blikající obrazovce, je pro oči více namáhavé. Jsem ještě mladá (teda dovolím si to o sobě říct :D ) a chtěla bych, aby mi oči ještě nějaký ten pátek vydržely.
No ale v normálních denních situacích je mi to jedno. Pro mě důležité že si ten film/seriál můžu stahnout a podívat se na něj :D takže to bylo takové hlubší zadunámí, užíte si zbytek neděle ;)

Cathrin Nira
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arra Arra | Web | 27. listopadu 2013 v 15:20 | Reagovat

Také mám mnohem radši titulky, jelikož si člověk jednak procvičí cizí jazyk, a někteří herci bývají nadabovaní dost nepřirozeně. Na druhou stranu je ale pravda, že české dabingy patří k nejlepším, jelikož každá postava ve filmu má svého dabéra, narozdíl od jiných států, kde jeden film dabují jen dva lidé :-)

2 Arra Arra | Web | 27. listopadu 2013 v 15:23 | Reagovat

Taky mám radši titulky, člověk si jednak procvičí cizí jazyk, a navíc mi v některých filmech dabing k nějakým postavám dost nesedí. Ovšem je zase pravda, že české dabingy patří k nejlepším, jelikož každá postava má svého dabéra, a ne jako v jiných zemích, kde celý film dabují dva lidé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Na blog se vztahují autorská práva! Kopírujte prosím pouze s naším souhlasem!